Aniołek 2018

Dostępność:
dostępny dostępny
Czas realizacji: 2-14 dni
szt.
118,00 zł

Aniołek 2018 (waltornia)

  • Wzór z roku: 2018
  • Projektant: Adam Spała
  • Wymiar (mm): 125x65x30

Prezentujemy Państwu najnowszy projekt porcelanowej figurki Aniołek 2018.

Aniołek z 2018 roku "gra" na rogu waltorni.

Figurka będzie dostępna od połowy stycznia 2018 roku. Mogą Państwo zamówić ją już dziś, a od połowy stycznia produkty będą wysyłane w kolejności złożenia zamówienia.

Ta wyjątkowa figurka pochodzi z kolekcji Anielska Orkiestra, którą rozpoczął Aniołek 2004 (z klarnetem).

Ostatni aniołek z kolekcji zostanie wyprodukowany w 2023 roku. Kolekcja będzie liczyć w sumie 20 figurek aniołków.

 

 

Informacje o projektancie

Adam Spała - 12. właściciel Fabryki Porcelany AS Ćmielów. Urodził się w 1956 roku. Samorodny talent, od wielu lat projektujący i tworzący porcelanowe dzieła. Jest inicjatorem i założycielem pierwszego w Polsce Żywego Muzeum Porcelany. Zaprojektował m.in. Orkiestrę Żydowską.

 

 

Fabryka Porcelany AS Ćmielów to manufaktura specjalizująca się w ręcznej produkcji luksusowej porcelany, która kultywuje ona przedwojenne tradycje Wytwórni Świt w Ćmielowie. Początki produkcji porcelany w Ćmielowie sięgają 1804 roku.

Tradycyjny sposób produkcji został połączony ze światowej klasy wzornictwem nobilitując porcelanowe wyroby do rangi dzieł sztuki.

Większość kolekcji to „kultowe” projekty rzeźb kameralnych z lat 60. XX wieku, powstałych w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, współcześnie produkowane z oryginalnych modeli form matek.

Manufaktura w swojej ofercie posiada ponad 400 wzorów porcelanowych figurek, ekskluzywne serwisy, filiżanki, wazony i biżuterię oraz unikatowe obrazy ręcznie malowane na porcelanie.

Fabryka Porcelany AS Ćmielów jest jedyną manufakturą w Europie produkującą wyroby z różowej porcelany według oryginalnej przedwojennej receptury Bronisława Kryńskiego.

 

Każdy z produkowanych obecnie wyrobów posiada dedykowany certyfikat autentyczności, potwierdzający pochodzenie oraz zawiera wszystkie informacje o projekcie (nazwę, rok zaprojektowania, nazwisko projektanta, a w przypadku figurek również niepowtarzalny numer rzeźby)

Wyprodukowane w Fabryce Porcelany AS Ćmielów wyroby są bardzo dobrze chronione przed fałszerstwem. Stosowany znak logo oraz dodatkowe zabezpieczenia pozwalają na ich łatwą identyfikację. Specjalne przygotowanie masy porcelanowej w bełtaczu – dodawanie 16 składników chemicznych w ściśle określonych, chronionych tajemnicą proporcjach, pozwala na uzyskanie niepowtarzalnego koloru porcelany.

Wszystkie wyroby wyprodukowane po roku 1996 mają nowy znak logo Fabryki Porcelany AS Ćmielów zastrzeżony w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej w roku 1995 pod numerem 153538. Znak LOGO: czworobok w kolorze czerwonym z wpisanymi dużymi, klasycznymi literami AS w kolorze białym oraz napisem Ćmielów w kolorze czarnym.
Najważniejszym zabezpieczeniem stosowanym na większości figurek jest różowa, czworokątna pieczęć wykonana z masy barwionej. Jest ona oddzielnie odlewana z formy gipsowej i przyklejana na surowym, mokrym wyrobie. Masa na pieczęć przygotowywana jest w specjalnym pomieszczeniu, gdzie barwiona jest w ściśle aptecznych proporcjach czterema wysokotemperaturowymi barwnikami. Cały proces objęty jest tajemnicą zakładu.

Kolejnym zabezpieczeniem są podszkliwne znaki AS oraz numer pracownika wykonującego figurkę, znakowanie to odbywa się na mokrym wyrobie.

Każda figurka posiada również swój indywidualny, niepowtarzalny numer nadawany według systemu znakowania. Numer składa się z trzech różnych cyfr/liczb gdzie kolejne oznaczają: numer katalogowy, kolejny numer wyrobu wyprodukowanego w danym roku, rok wykonania. Oznaczenie to jest zawsze wpisywane na certyfikacie autentyczności, który posiada każda figurka.

 

 

                                    

Ręcznie produkowane wyroby AS Ćmielów, adresowane są do miłośników

najwyższej jakości porcelany ceniących doskonałe światowe wzornictwo.

Ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, aby sprostać najbardziej wymagającym Klientom.

Jeśli macie Pańtwo specjalne życzenia,na prykład nietypowa dekoracja, dedykacja

lub życzenia na karcie prezentowej postaramy się sprostać oczekiwaniom.