Obraz z kolekcji ZNAKI ZADIAKU - BARAN

Dostępność:
dostępny dostępny
Czas realizacji: 2-8 tygodni
szt.
3 849,00 zł

Obraz z kolekcji ZNAKI ZODIAKU - BARAN

  • Wzór z roku: 2010
  • Wymiar (mm): 410x310
  • Projektant: Stanisław Ożóg

 

Obraz porcelanowy przedstawiający znak zodiaku BARAN. Obraz oprawiony jest w drewniane ramy. Podany rozmiar dotyczy płyty porcelanowej.

Czas oczekiwania: około 2 tygodnie. Każdorazowo dla Państwa komfortu potwierdzamy dostępność, informację o dokładnym czasie realizacji, prześlemy do Państwa e-mailem.

 

Informacje o projektancie

Stanisław Ożóg - Urodził się w 1952 roku w Nienadówce koło Rzeszowa. Studiował w Niemczech na Akademii Sztuk Plastycznych w Lipsku, dyplom na wydziale grafiki książki uzyskał w 1978 roku. Zaprojektował wiele grafik na porcelanę.

 

Obraz porcelanowy przedstawiający znak zodiaku BYK. Obraz oprawiony jest w drewniane ramy. Podany rozmiar dotyczy płyty porcelanowej.

 

Fabryka Porcelany AS Ćmielów to manufaktura specjalizująca się w ręcznej produkcji luksusowej porcelany, która kultywuje ona przedwojenne tradycje Wytwórni Świt w Ćmielowie. Początki produkcji porcelany w Ćmielowie sięgają 1804 roku.

Tradycyjny sposób produkcji został połączony ze światowej klasy wzornictwem nobilitując porcelanowe wyroby do rangi dzieł sztuki.

Większość kolekcji to „kultowe” projekty rzeźb kameralnych z lat 60. XX wieku, powstałych w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, współcześnie produkowane z oryginalnych modeli form matek.

Manufaktura w swojej ofercie posiada ponad 400 wzorów porcelanowych figurek, ekskluzywne serwisy, filiżanki, wazony i biżuterię oraz unikatowe obrazy ręcznie malowane na porcelanie.

Fabryka Porcelany AS Ćmielów jest jedyną manufakturą w Europie produkującą wyroby z różowej porcelany według oryginalnej przedwojennej receptury Bronisława Kryńskiego.

Każdy z produkowanych obecnie wyrobów posiada dedykowany certyfikat autentyczności, potwierdzający pochodzenie oraz zawiera wszystkie informacje o projekcie (nazwę, rok zaprojektowania, nazwisko projektanta, a w przypadku figurek również niepowtarzalny numer rzeźby).

 

Wyprodukowane w Fabryce Porcelany AS Ćmielów wyroby są bardzo dobrze chronione przed fałszerstwem. Stosowany znak logo oraz dodatkowe zabezpieczenia pozwalają na ich łatwą identyfikację. Specjalne przygotowanie masy porcelanowej w bełtaczu – dodawanie 16 składników chemicznych w ściśle określonych, chronionych tajemnicą proporcjach, pozwala na uzyskanie niepowtarzalnego koloru porcelany.

Wszystkie wyroby wyprodukowane po roku 1996 mają nowy znak logo Fabryki Porcelany AS Ćmielów zastrzeżony w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej w roku 1995 pod numerem 153538. Znak LOGO: czworobok w kolorze czerwonym z wpisanymi dużymi, klasycznymi literami AS w kolorze białym oraz napisem Ćmielów w kolorze czarnym.

                                   

 

Najważniejszym zabezpieczeniem stosowanym na większości figurek jest różowa, czworokątna pieczęć wykonana z masy barwionej. Jest ona oddzielnie odlewana z formy gipsowej i przyklejana na surowym, mokrym wyrobie. Masa na pieczęć przygotowywana jest w specjalnym pomieszczeniu, gdzie barwiona jest w ściśle aptecznych proporcjach czterema wysokotemperaturowymi barwnikami. Cały proces objęty jest tajemnicą zakładu.

 

Kolejnym zabezpieczeniem są podszkliwne znaki AS oraz numer pracownika wykonującego figurkę, znakowanie to odbywa się na mokrym wyrobie.

 

Każda figurka posiada również swój indywidualny, niepowtarzalny numer nadawany według systemu znakowania. Numer składa się z trzech różnych cyfr/liczb gdzie kolejne oznaczają: numer katalogowy, kolejny numer wyrobu wyprodukowanego w danym roku, rok wykonania. Oznaczenie to jest zawsze wpisywane na certyfikacie autentyczności, który posiada każda figurka.